השכרת רכב בארהב – המדריך המלא

השכרת רכב בארה"ב. ארה"ב היא מדינה שנוח מאוד לשכור בה רכב. קודם כל, קל מאוד להתמצא בה, הכבישים רחבים ברוב המקומות, השילוט ברור, והדרכים יפות ונראות כאילו אינן נגמרות.
בנוסף, מחירי הדלק ומחירי השכרת הרכבים זולים משמעותית מהמחירים בארץ ובאירופה.
על מנת להקל עליכם בתהליך הזמנת הרכב הנה המדריך מלא ל השכרת רכב בארהב.

טיפים השכרת רכב בארה"ב

1. בדרך כלל נהגים מתחת לגיל 25 מחויבים בתוספת תשלום. נהגים מגיל 21 עד גיל 25 בארה"ב מחויבים בתוספת תשלום גבוה יחסית של בין 20 עד 30 דולר ליום.
2. שימו לב שהרבה פעמים המחיר הוא לנהג אחד בלבד (זה שמתייצב בחברת ההשכרה). אם אתם רוצים להוסיף נהגים נוספים תצטרכו לשלם תוספת של בערך 5 דולר ליום.
3. כל הרכבים בארה"ב הם אוטומטיים.
4. הרישיון הישראלי הוא בינלאומי ותקף בארה"ב, לכן אין צורך להוציא רישיון בינלאומי בממס"י.

ביטוח השכרת רכב בארה"ב


המחיר שיוצג לכם כולל ביטוח חובה וצד ג' (primary liability protection). עד גבול אחריות שמשתנה בין מדינה למדינה (לרוב עד מיליון דולר).
מה בדרך כלל לא כלול בביטוח?
Road Assistance- חילוץ במקרה של תקלה שקרתה באשמתכם. למשל- פנצ'ר, איבוד מפתח.
Collision Damage- ביטוח נזק לרכב. ניתן להוסיף את הביטוח בעלות של 10$ ליום.
לא כולל ביטוח על גניבת ציוד אישי מהרכב.
לא כולל ביטוח תאונות אישיות. בדרך כלל ביטוח הנסיעות לחו"ל מכסה גם תאונות אישיות לכן אין צורך להוסיף אותו.

אפשרויות דלק בהשכרת רכב בארה"ב


Full to full– כלומר אתם מקבלים רכב עם מיכל מלא וחייבים להחזיר רכב עם מיכל מלא. זה לא אומר שאתם צריכים להחזיק ג'ריקן בתוך האוטו. אפשר למלא את המכל עד 40 ק"מ מנקודת ההחזרה כך שהמחוג עדיין יראה על מלא. אם לא תחזירו את המכל מלא תקנסו על ידי חברת ההשכרה.
Return fuel in any level– מקבלים מכל מלא ויכולים להחזיר את המכל באיזה מצב שתרצו (אפילו ריק לגמרי). בדרך כלל מחיר הדלק מגולם במחיר ההשכרה.

איך להוזיל את השכרת הרכב


 1. השכרת רכב חד כיוונית– בארה"ב אין בעיה לקחת את הרכב במדינה אחת ולהחזיר אותו במדינה אחרת. אבל בהרבה מהמקרים תצטרכו לשלם עמלת Drop charge, "עמלת החזרה". סכום העמלה תלוי בנקודת ההחזרה שלכם והיא נעה בין 70-500 דולר.
בתוצאות החיפוש תקבלו את המחיר המשוקלל הזול ביותר הכולל את עמלת ההחזרה.
מתי אין עמלת החזרה?
אם אתם לוקחים ומחזרים את הרכב באותה מדינה לא תשלמו עמלה.
בנוסף, בין המדינות האלו אין עמלת החזרה:
בין  מדינת וושינגטון למדינת ניו יורק.
בין מדינת נואדה למדינת קליפורניה.
בין שדות תעופה מרכזיים קרובים. למשל- בין שדה התעופה ניוארק ו JFK.

2. אספו את הרכב משדה התעופה– בדרך כלל השכרת רכב בשדות התעופה המרכזיים מוזילה את מחיר השכרה הרכב באופן משמעותי. הדבר ניכר בעיקר בהשכרת רכב בניו יורק, השכרה משדה התעופה יכולה להיות זולה ב 50 אחוזים מהשכרת רכב במנהטן.

3. אספו את הרכב בשעות היום– בדרך כלל איסוף הרכב עד השעה 18:00 הוא זול יותר.

תוספות מיוחדות


קיימות תוספות שונות שאתם יכולים להוסיף בכל השכרת רכב בארהב.

מכשיר EZ pass (מומלץ)– ברוב החברות עלות שכירת המכשיר היא 3 דולר ליום. בחברות דולר וטריפטי גובות מחיר קבוע של 20 דולר הכולל בתוכו גם את אגרות הדרך (לא תצטרכו לשם בכלל אגרות דרך). המכשיר מאפשר לכם לעבור בכבישי אגרה בלי להתעכב בעמדת התשלום ומחייב ישירות את כרטיס האשראי שלכם באגרת הדרך (Tools). לדעתנו מומלץ להוסיף מפני שהוא חוסך הרבה זמן ואי נוחות. בנוסף קימות דרכים במזרח ארה"ב שלא ניתן לעבור בהן בלי המכשיר (נדיר).
מכשירי ניווט– GPS. בדרך כלל העלות היא 3 דולר ליום.
Snow chains– אם אתה שוכרים רכב בארה"ב בחורף מומלץ להוסיף את התוספות לשלג. השלג בארה"ב יכול להיערם לכמה מטרים ולכן עדיף להיערך בהתאם.

החזרה בשעה מאוחרת


אתם יכולים לבחור איזו שעת איסוף והחזרה שאתם רוצים. אך שימו לב שככל שתחזירו יותר מאוחר את הרכב כך המחיר יתייקר. בחלק מהחברות יחייבו אתכם על יום נוסף במחיר מלא אם תשכרו את הרכב ליותר מ 24 שעות.

לאחר שהוספתם את כל התוספות בהתאם למסלול הטיול שלכם, לחצו על "הזמן". וודאו שהמחיר אכן תואם את דרישותיכם (תאריכים, תוספות, ביטוחים נוספים, נהגים נוספים וכו). הזינו את פרטי האשראי שלכם ואת הפרטים האישיים. אישור ההזמנה ישלח אליכם בתוך כמה דקות למייל.

עכשיו רק נותר לכם לאסוף את הרכב ממשרדי חברת ההשכרה לפי המיקום שבחרתם.
חשוב לוודא שיש אתכם רישיון בתוקף וכרטיס אשראי.
חשוב לבדוק את הרכב במעמד ההשכרה ולוודא שהוא תקין ואין עליו שריטות ומכות.

הזמנת רכב און ליין

האתר הנוח, המגוון, והזול ביותר להזמנה של השכרת רכב בארהב הוא אתר Expedia. האתר מציע אלפי נקודות השכרה ברחבי ארה"ב של החברות הגדולות ביותר במחירים הטובים ביותר. בנוסף האתר נותן אפשרות לביטול חינם.

בתפריט הראשי:
1. בחרו טווח תאריכים– ככל שתשכירו רכב לתקופה יותר ארוכה כך בדרך כלל מחיר ההשכרה ליום ירד. שימו לב שניתן להגדיר שעת איסוף ושעת החזרה. אם אתם מתכוונים לסיים את היום מאוחר עדיף שתקבעו שעת החזרה מאוחרת כדי להימנע מקנסות.
2. בחרו נקודה בה אתם רוצים לאסוף את הרכב (Pick Up)– עדיף שתבחרו נקודה שקרובה למלון שלכם. שימו לב שנקודות איסוף משדות תעופה בדרך כלל זולות יותר.
3. בחרו נקודה שבה אתם רוצים להחזיר את הרכב (Drop-off).

לאחר שבחרתם את כל הפרטים העיקריים, הקישו Search. תגיעו למסך שיציג לכם את כל ההצעות של חברות השכרת הרכב המובילות בארה"ב מהמחיר הנמוך לגבוה. בתפריט מצד שמאל תמצאו פילטרים שיצמצמו לכם את החיפוש.

4. בחרו חברת השכרה– עדיף שתבחרו חברת השכרה טובה וגדולה שתיתן לכם מענה בעת הצורך. חברות ההשכרה הגדולות והאמינות בארה"ב הן, הרץ (Hertz), אלמו (Alamo), אוויס (Avis), סיקס (Sixt), באדג'ט (Budget).
5בחרו את רמת הרכב– לכל רמת רכב יוצג לכם- לכמה אנשים הרכב מתאים, כמה מזוודות הוא מכיל, כמה דלתות, והאם יש מיזוג ברכב. תוצג לכם החברה והדגם של הרכב. אם הרכב לא קיים במלאי החברה תספק לכם רכב דומה באותה רמה או אפילו תשדרג אתכם.
6. בחרו טווח מחירים– שימו לב שהמחירים לא כוללים תוספות מיוחדות.

Pillars_RoadTrips_OR_RD_11220565_1280x640_0
car rental 2

שתהיה לכם נסיעה טובה ובטוחה!

1Comment
  • ראובן לילי
    Posted at 17:56h, 08 ינואר הגב

    נכון, בגלל זה מומלץ איזי פס במזרח ארה"ב, אבל אני לא ממליץ במזרח על חברות דולר, טריפטי או אחרות שגובות מחיר מופקע בשביל המכשיר. במזרח ארה"ב עדיף אלמו, נשיונל, הרץ וכו' אשר גובות מחיר יומי עם מקסימום לכל תקופת ההשכרה ואת האגרות משלמים בנפרד

Post A Comment