אנדרטת אחד עשר בספטמבר – 9/11Memorial

אנדרטת אחד עשר בספטמבר היא אנדרטה לזכרם של הרוגי מתקפת הטרור שהתרחשה ב 11/9בשנת 2001. האנדרטה ממוקמת במתחם הסחר העולמי, איפה שהיו ניצבים מגדלי התאומים. היום מלבד פיסות ההנצחה שהם האנדרטה והמוזיאון לא נותר זכר לאשר אירע, ארה”ב השקיעה מיליארדי דולרים בבניית מגדלים גבוהים יותר ויפים יותר שמעבר להחייאה של מרכז העסקים הפועם הם גם מבחינת אמירה לעולם של “אנחנו כאן ואפילו טובים יותר ושום דבר לא יכול לעצור אותנו”. האנדרטה עצמה היא מיצב ארכיטקטוני מפעים ומרגש של שתי בריכות ענק מהם יוצאים מפלים ומסביבם חקוקים שמותיהם של הרוגי הפיגוע.

אנדרטת אחד עשר בספטמבר

שווה לבקר באזור אנדרטת אחד עשר בספטמבר:


מוזיאון 9/11 אחד עשר בספטמבר

מוזיאון 9/11 (מוזיאון אחד עשר בספטמבר) הוא אחד המוזיאונים הפופולריים והמרגשים בניו יורק. המוזיאון ייקח אתכם למסע בזמן אל הדקות שבהם קרסו מגדלי התאומים. מוזיאון 9/11 הוא מוזיאון היסטוריה והנצחה מהטובים בעולם. קרא עוד


תצפית מרכז הסחר העולמי החדש– לראות את ניו יורק מהקומה ה 102!

אל תחמיצו תצפית פנורמית על  ניו יורק מהקומה ה 102. לאחר כמה דקות מהרגע שתכנסו למעלית תפרש לעינכם העיר ב 360 מעלות. מעבר לכך התצפית מצוידת בפיצ’רים טכנולוגים (לא נגלה לכם) שהופכים את החוויה למגניבה במיוחד. קרא עוד 

מה לאכול באזור?


שיק שק Shake Shack– במרחק של כמה דקות הליכה נמצא סניף שיק שק (Shake Shack) של רשת ההמבורגרים המפורסמת בארה”ב.
סניף זה נחשב לאחד מסניפי הדגל של שיק שק. תוכלו להרכיב לכם מנת המבורגר ותוספות מילקשייק (כיאה לתרבות האמריקאית) במחיר זול יחסית ובאיכות טובה.
כתובת-  200Broadway, New York

משהו לנשנש– מומלץ לטעום במתחם האוכל בקומה השנייה במרכז Westfield את הקאפקייקס המושלמים של Sprinkles. אם אתם רוצים טעם קלאסי לכו על ה Red Velvet.
תפסו לכם מקום על אחת הכורסאות בקומת האוכל ותיהנו מהנוף לנהר האדסון והטיילת.

שופינג באזור


מרכז קניות ווסטפילד Westfield

ממש מול אנדרטת 9/11 נפרשות להן כנפי יונה ענקיות שבתוכן שוכנים מרכז מסחרי בשם Westfield World Trade Center ותחנת רכבת מרכזית. המבנה עצמו הוא יצירת אומנות ארכיטקטונית גם מבפנים וגם מבחוץ, העיצוב הלבן והחלל הגדול והפתוח יוצרים תחושה של חופש.
אל תפספסו את חנות אפל הענקית, ואת חנויות המעצבים והבוטיק היחודיות.
מקומת הקרקע של המבנה יוצאת מנהרה שמובילה לקניון נוסף עם חנויות יוקרה.

סנטורי 21- Century 21

אם אתם חובבי מותגים אל תפסחו על הכולבו הזה! סנטורי הוא הכולבו לעשות בו קניות בזול בניו יורק.
בסנטורי תמצאו מאות מותגי יוקרה כמו מייקל קורס, דולצ’ה גבאנה וורה וונג ועוד, במחירים יחסית נוחים. קרא עוד

No Comments

Post A Comment