מוזיאון וויטני לאומנות אמריקאית – Whitney Museum of American Art

מוזיאון וויטני לאומנות הוא מוזיאון לאומנות מודרנית עכשווית. הוא שוכן בתוך מבנה עצום הבנוי כולו מזכוכית ופלדה הצופה לנהר ההדסון. המבנה תוכנן על ידי האדריכל הנודע רנצו פיאנו, והוא נחשב עד היום ליצירה ארכיטקטונית ייחודית ומבריקה.

וויטני ממוקם באזור “אריזת הבשר” (Meatpacking District) שמחליף בשנים האחרונות את נתחי הבשר ביצירות אומנות. מעבר למוזיאון הנחשב האזור מכיל בתוכו מאות גלריות, אומנות רחוב, ואווירה בוהמית.

תערוכות במוזיאון:

מומלץ להתחיל את הסיור במוזיאון מהקומה השמינית והאחרונה (מומלץ לקחת מעלית), ולרדת לקומות התחתונות דרך גרמי המדרגות הממוקמים במרפסות החיצוניות.

קומות 1-4– הקומות שייכות למשרדי ההנהלה ולספריית המוזיאון.

קומות 5-6– מציגות תערוכות מתחלפות. התערוכות עוסקות במגוון תחומים כמו, דיגיטל, מדיה, אומנות וידאו ועוד. כל מיצגי האומנות הם אינטראקטיביים, כלומר הם מאפשרים לכם להיכנס לתוכם. תוכלו להיכנס לתוך חדרים שונים ולהיות חלק מחוויה רב חושית על ידי שימוש בטכנולוגיה, קול, ודיגיטל.

בקומה השמינית מוצגת תערוכה קבועה של אוסף המוזיאון ביניהם תמצאו עבודות שעוסקות בהיסטוריה של אמריקה, בפוליטיקה, ובחלום האמריקאי.
למפת המוזיאון.

בנוסף לאוסף אומנות משובח, בקומות האחרונות תמצאו מרפסות רחבות המשקיפות על נהר ההדסון וקו הרקיע של מנהטן. בכל מרפסת תמצאו אוסף פסלים מרשים, בריזה נעימה, ונוף עירוני מהפנט.

שעות פתיחה


שני, רביעי, ראשון: 10:30-18:00
חמישי, שישי, שבת: 10:30-22:00

כרטיסים למוזיאון וויטני


מבוגר – 25$
מעל גיל 65 – 18$
מתחת לגיל 18 – חינם!
סטודנט – 18$
שישי, 19:00-22:00 – כניסה בשיטת “שלם כפי יכולתך”!

 בכל יום שישי בין השעות 19-22 ניתן לרכוש כרטיסים לפי “שלם כפי יכולתך”.
בכל יום מתקיימים פעמיים ביום סיורים בחינם. כל סיור יעסוק בתערוכה מסוימת במוזיאון.
בסיום הביקור, מומלץ לאכול במתחם האוכל “צ’לסי מרקט“, המציע מגון רחב של דוכנים כמו- טאקו מקסיקני, אוכל איטלקי אותנטי, שוקולדים בלגים, ואפילו את מסעדת המזנון של אייל שני.

בכל סוף שבוע (שבת וראשון) בין השעות 10:30-15:00 מתקימות פעילויות לכל המשפחה בקומה השלישית בהשראת התערוכות העכשוויות המוצגות במוזיאון.

 אטרקציות נוספות באזור:

כתובת:  99Gansevoort St New York

סבווי:תחנת  14st (קווים A,C,E, L)

 

No Comments

Post A Comment